נשים


עם סיום לימודי הדיקור, הגיע בעצם שלב ההחלטות מבחינתי. לאן ארצה להמשיך מכאן ולאן אני מתקדמת ובמה אני מתמקדת. הבחירה להתמקד בנשים והטיפול המקיף בהן נראתה לי טבעית.

החל מהבעיה שגרמה לי להגיע לרפואה סינית ועד נטיית הלב- נסיון לאמץ את היכולות של הגוף וחכמת המזרח על מנת לרפא או לתמוך בנשים. יש בי גם אמונה נסתרת שעזרה במקום שהוא נסתר, נחבא ולעתים גורם לבושה לנשים מסויימות יביא גם להעצמה.

ליווי הריון- לעתים קרובות צצים במהלך 9  החודשים הקסומים\קשים של ההריון שלל תופעות, מכאובים, לחצים גופניים ונפשיים ועוד ועוד. אני מתכוונת לכל דבר מהבסיסי והמוכר כמו בחילות הריון קשות, הקאות, צרבות, בצקות, כאבי גב, כאבים באגן ובחזה, גרד ועד דימומים, צירים מוקדמים ואף היפוך עובר לקראת סוף ההריון. במקרים קשים אטפל במקביל לטיפול מערבי מוכר ולא במקומו. הטיפול בדיקור וצמחים בשלב זה יכול להקל ולהעלים תופעות רבות שנתפסות ככורח ההריון ,כמו בחילות הריון למשל ולהפוך את ההריון לחוויה קלה יותר.

לקראת סוף ההריון, בעיקר בין שבוע  40-42 אפשר לעשות “זירוז” לידה. לטפל בנקודות שיוצרות תנועה וכיווצים של הרחם על מנת לקדם את הלידה הקרבה ולנסות להימנע מכך שבתום ההריון (שבוע 41-42) את מוזמנת עם תאריך על מנת להתחיל לקבל זירוז בבית חולים כי  צריך ללדת.

פוסט פרטום- אישה אחרי לידה היא כזו עד שעברה שנה מהלידה האחרונה שלה. התקופה שלאחר הלידה אינה פשוטה. לוקח לגוף זמן להחלים ולחזור לעצמו, אך גם נפשית אנחנו עוברות תהליכים שונים ,עם עצמינו וחוסר שעות שינה, עם הבן זוג, עם הקריירה שנעצרה פתאום, הנקה- כן או לא ועוד שאלות רבות. התופעות שמלוות נשים אחרי לידה הן רבות ומגוונות. במישור הנפשי, האמהות הטרייה והעומס גורמים למתח, חרדות ולעתים אף דכאון לאחר לידה. “דכאון לאחר לידה” זה מונח גדול ומאיים שנועד לתאר שורה של רגשות ותסמינים המופיעים לעתים לאחר לידה  אך עוצמתם משתנה מאד מאישה לאישה.

במישור הפיזי, צלקות ניתוח קיסרי, תפרים, טחורים, כאבים באזור הזריקה האפידורלית, חוסר בחלב אם, בריחת שתן, תסמונת התעלה הקרפלית ועוד…

פריון- לעתים כניסה להריון מלווה בקשיים. לחץ ודאגות יכולים להשפיע לרעה אך הגוף צריך לעשות את שלו ולאפשר כניסה להריון והחזקתו עד הלידה. בהתאם לגיל המטופלת וכמה זמן היא כבר מנסה להיקלט מתאימים טיפול ופורמולת צמחים, בד”כ במקביל לטיפולים מערביים.

בעיות כאב וגינליות- שלל מחלות גורמות לכאבים גניטליים כמו: וסטיבוליטיס, דלקות, פטריות, וגיניסמוס.

גיל המעבר- גיל המעבר מתחיל בסביבות גיל 50 וכולל: גלי חום, נדודי שינה, הזעות ביום ובלילה, מצבי רוח, יובש וגינלי ועוד. בעידן המודרני תקופת הכניסה לגיל המעבר (פרימנפאוזה) הולכת ונהיית מוקדמת יותר. אם בעבר נשים התחילו את גיל המעבר בסביבות גיל 48, כיום אפשר לראות סימנים לכך אפילו באיזור גיל 40. החדשות הטובות שאפשר להמעיט בתסמינים המטרידים…רק צריך לטפל.