דלקת בדרכי השתן

מאמר בתהליך

כמו בכל בעיות הנשים נראה שהבנות נחלקות לשתיים: אלו שמעולם לא זכו לחוות דלקת בדרכי השתן ואלו ש”זכו” שדלקות בדרכי השתן ילוו אותן על כל צעד שתעשינה.

הדלקת שמתחילה בעקצוץ או צריבה, מתן שתן מרובה, השתן עצמו מרגיש חם מהרגיל ובד”כ גם בעל ריח חריף ובעיקר מרחפת באויר סכנה פגיעה בכליות במקרה של אי טיפול והחמרה. (בד”כ לוקחים אנטיביוטיקה).

לאחרונה אחת המטופלות שלי סיפרה שהיא לוקחת אנטיביוטיקה 3-4 פעמים בחודש אחרי הופעות של דלקת כזו… שתינו הבנו שחייבים להוציא את הגוף מחוסר האיזון בו הוא נמצא ולנסות לבטל את “מעגל הרשע” שכולל בתוכו אנטיביוטיקה מרובה שבסופו של דבר בקושי עזרה ולא נותנת לגוף פיתרון איך לצאת מהמצב.

ברפואה סינית אנחנו מייחסים לדלקות בדרכי השתן קשר עמוק לעניינים שבלב ובעיקר לחום בלב. לדוגמא נראה פעמים רבות שאחרי קיום יחסי מין עם פרטנר חדש עלולה להתפרץ דלקת. מטופלת אחת סיפרה לי שבעברה היה לה בן זוג אחד שרק איתו היו לה כל הזמן התפרצויות חוזרות ולאחר שהקשר הסתיים, נגמרו גם האפיזודות של הדלקת ולא חזרו עם בני זוג אחרים.

לעתים החום בלב מצטבר בעקבות תקיעות של צ’י בכבד העובר למעי הדק ומשם ללב. לעתים יש מעורבות של לחות חמה שקשורה לכבד, כך שבטיפול ננסה לסלק את החום והלחות בעזרת דיקור וגם צמחי מרפא סיניים.

בזמן הדלקת או אם את סובלת לעתים תכופות:

-לא לקיים יחסי מין תוך כדי ההתקף.

-לנקות היטב את האיזור אחרי מתן שתן , בעיקר עם מים.

-לשתות הרבה מים במהלך היום.

-ניתן לשתות מיץ חמוציות כמה שיותר טבעי ולקחת מידי יום קפסולות של חמוציות.

 -ללבוש תחתוני כותנה בלבד ועדיף לבנה ולא צבועה.

-לתת שתן לפני ואחרי יחסי מין.